Shokon Ilir Vrenozi/ Shqiptarët janë të gjithë në arkivol

Habit Ilir Vrenozi

Ilir Vrenozi, personazhi më i ndjekur i facebook-ut në Shqipëri, ka shokuar sot, kur ka zgjedhur të futet në një arkivol. E frikshme, por e dhimbshme simbolika që ai ka zgjedhur për të hequr një paralele mes realitetit të dhimbshëm që po kalon populli shqiptar, si rezultat i keqqeverisjes dhe futjes për së gjalli në arkivol.

Ja statusi i plotë që trishton këdo:

NUK DUHET TE KEMI FRIKE NGA VDEKJA-

Te vdekur do hyjme te gjithe aty brenda , po hyni te gjallè njehere po ja u mbajti byça…😜😜🤣🤣
—–
Ne fakt ka nje ndjesi te veçante, do e duash jeten me shumè, ideja eshte e frikshme.. por ka njerez ne bote qe e porositin arkivolin dhe varrin e tyre pa vdekur akoma…
——
Nejse mesazhi i kesaj video ishte qe Edi Rama po na vdes per se gjalli, duhet te ike ai qe te ngjallen e te vdekurit…/apel.media