Sport

Kryesore

Ndeshja me Italinë për EURO 2024, tifozët Kuq e Zi japin njoftimin e rëndësishëm

Për të gjithë ata që do të jenë në Gjermani për të parë ndeshjen e parë të kombëtares përballë Itali...

Kryesore

Ministrja Denaj: Lehtësohen procedurat e lejeve të ndërtimit për objektet bujqës...

Janë publikuar në fletoren zyrtare ndryshimet e vendimit të Këshillit të Ministrave 283/2015, të cil...

Kronikë

I dënuar me 6 vite burg, ekstradohet nga Greqia 48-vjeçari

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve ekzekutuan vendimin penal të datës ...

Kronikë

Dhunoi nënën e tij, arrestohet 32-vjeçari në Lushnje

Një 32 vjeçar nga Lushnja, banues në fshatin Allkaj është arrestuar për ‘dhunë në familje’.

Diaspora

Zv/kryeministri kosovar optimist për raportin e Borrellit

Zv/kryeministri i Kosovës Bislimi është shprehur se beson që raporti i kreut të BE-së për Politikë t...

Politikë

Socialistët braktisin Komisionin Hetimor për Shëndetësinë, opozita: Ikën me urdh...

Deputetët socialistë kanë braktisur punimet e Komisionit Hetimor për Koncesionet në Shëndetësi.

Bota

Hamasi: Përpjekja e Blinkenit për të shfajësuar Izraelin është bashkëpunim në gj...

"Përpjekja e Blinkenit për të shfajësuar Izraelin dhe për ta bërë Hamasin përgjegjës është vazhdim i...

Politikë

Konferenca Evropiane e Interpol/ Balla: Lufta kundër krimit dhe parandalimi, sht...

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, në mbyllje të Konferencës Evropiane të Interpol, që u mbajt në ...

Politikë

Ngjela për vulën e PD: Akt pozitiv për kombin sepse po shkatërrohej e djathta

Avokati Spartak Ngjela është shprehur se vendimi i gjykatës së Apelit për vulën e Partisë Demokratik...

Kronikë

Punimet në skarpatën e rrugës, trafik i rënduar tek Shkalla e Tujanit

Dhjetëra automjete që lëvizin në drejtim të Qarkut Dibër dhe Tiranës janë bllokuar në vendin e quajt...

Politikë

Ambasadorja e Shqipërisë në Ankara, Kadzadej: Türkiye dhe Shqipëria kanë marrëdh...

Ambasadorja e Shqipërisë në Ankara, Blerta Kadzadej tha se mes dy aleatëve të NATO-s (Türkiye-Shqipë...

Sport

Thiago Motta emërohet trajner i ri i Juventusit

Klubi italian i futbollit Juventus njoftoi se ka angazhuar ish-mesfushorin e Paris Saint-Germainit (...

Sport

E çoi ekipin në finalen e Champions League, Edin Terzic largohet nga Dortmund

Në mënyrë befasuese, Edin Terzic largohet nga B.Dortmund. Pasi flirtoi me suksesin në Champions Leag...

Politikë

"U pyeta në cilësinë e kundërshtarit të këtij narko shteti"/ Meta del nga SPAK p...

Mbi 3 orë e gjysmë në SPAK, Meta del nga Prokuroria e Posaçme.

Kronikë

Ngacmoi të miturën, arrestohet 55-vjeçari në Tiranë

Një 55-vjeçar ka përfunduar në pranga pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitur në Tiranë. 

Diaspora

BE kusht Serbisë: Nuk mund të bëhesh anëtare pa normalizimin e raporteve me Kosovën

Serbia nuk mund të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian pa normalizimin e raporteve të saj me Kosovën,...

Politikë

Presidenti begaj takon kryeministrin e RMV-së Talat Xhaferi

Presidenti Bajram Begaj, gjatë qëndrimit në Shkup zhvilloi sot një takim me Kryeministrin e Republik...

Kronikë

Apeli lë në fuqi sekuestron e 3.1 mln eurove pasuri të Oltion Bistrit

3.1 milion euro pasuri mes të cilave 10 apartamente, 22 dyqane, e një vilë luksoze e Oltion Bistrit ...

Kronikë

Aksident në Bypassin e Vlorës/ Makina përfundon te qepenat e dyqanit

Një aksident është regjistruar mëngjesin e kësaj të enjte në Bypassin e Vlorës, i dyti brenda 24 orëve.

Politikë

“Shëndetësia”/ Vokshi-Ndrecës: Mos guxo të ma ngresh zërin

Një debat me tone të ngritura ka qenë ai mes kryetares së komisionit hetimor të “Shëndetësisë” Alban...

Kjo faqe përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit. Duke vazhduar përdorimin e kësaj faqeje, ju pranoni përdorimin e cookies. Ju lutemi rishikoni Politikën tonë të Privatësisë për më shumë informacion se si i trajtojmë të dhënat tuaja.