Ekonomi

Politikë

Ngjela për vulën e PD: Akt pozitiv për kombin sepse po shkatërrohej e djathta

Avokati Spartak Ngjela është shprehur se vendimi i gjykatës së Apelit për vulën e Partisë Demokratik...

Kronikë

Punimet në skarpatën e rrugës, trafik i rënduar tek Shkalla e Tujanit

Dhjetëra automjete që lëvizin në drejtim të Qarkut Dibër dhe Tiranës janë bllokuar në vendin e quajt...

Politikë

Ambasadorja e Shqipërisë në Ankara, Kadzadej: Türkiye dhe Shqipëria kanë marrëdh...

Ambasadorja e Shqipërisë në Ankara, Blerta Kadzadej tha se mes dy aleatëve të NATO-s (Türkiye-Shqipë...

Sport

Thiago Motta emërohet trajner i ri i Juventusit

Klubi italian i futbollit Juventus njoftoi se ka angazhuar ish-mesfushorin e Paris Saint-Germainit (...

Sport

E çoi ekipin në finalen e Champions League, Edin Terzic largohet nga Dortmund

Në mënyrë befasuese, Edin Terzic largohet nga B.Dortmund. Pasi flirtoi me suksesin në Champions Leag...

Politikë

"U pyeta në cilësinë e kundërshtarit të këtij narko shteti"/ Meta del nga SPAK p...

Mbi 3 orë e gjysmë në SPAK, Meta del nga Prokuroria e Posaçme.

Kronikë

Ngacmoi të miturën, arrestohet 55-vjeçari në Tiranë

Një 55-vjeçar ka përfunduar në pranga pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitur në Tiranë. 

Diaspora

BE kusht Serbisë: Nuk mund të bëhesh anëtare pa normalizimin e raporteve me Kosovën

Serbia nuk mund të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian pa normalizimin e raporteve të saj me Kosovën,...

Politikë

Presidenti begaj takon kryeministrin e RMV-së Talat Xhaferi

Presidenti Bajram Begaj, gjatë qëndrimit në Shkup zhvilloi sot një takim me Kryeministrin e Republik...

Kronikë

Apeli lë në fuqi sekuestron e 3.1 mln eurove pasuri të Oltion Bistrit

3.1 milion euro pasuri mes të cilave 10 apartamente, 22 dyqane, e një vilë luksoze e Oltion Bistrit ...

Kronikë

Aksident në Bypassin e Vlorës/ Makina përfundon te qepenat e dyqanit

Një aksident është regjistruar mëngjesin e kësaj të enjte në Bypassin e Vlorës, i dyti brenda 24 orëve.

Politikë

“Shëndetësia”/ Vokshi-Ndrecës: Mos guxo të ma ngresh zërin

Një debat me tone të ngritura ka qenë ai mes kryetares së komisionit hetimor të “Shëndetësisë” Alban...

Politikë

Dënohet me 1 vit burg ish- kryetarja e bashkisë së Libohovës, Luiza Mandi

Ish kryetarja e Bashkisë Libohovë Luiza Mandi u dënua sot nga Gjykata e Posaçme Antikorrupsion me 1 ...

Politikë

Shkup/ Presidenti Begaj takim me kryetarin e Kuvendit të RMV-së

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, zhvilloi sot në Shkup një takim me Kryetarin e ...

Politikë

Balla takim me Presidentin e Interpol: Lufta kundër pandëshkueshmërisë ka qenë m...

Ministri i Brendshëm Taulant Balla priti sot në takim Presidentin e Interpol, Ahmed Naser Al-Raisi m...

Diaspora

Vetëvendosje: 25 vjetorin e Çlirimit të Kosovës e shënojmë pa kufij me Shqipërinë

Lëvizja Vetëvendosje u ka dhënë jehonë lehtësimeve të reja të kalimit të kufirit me Shqipërinë dhe h...

Sport

Euro 2024 / Njihuni me programin mediatik e stërvitor të Kombëtares për të enjten

Kombëtarja shqiptare do të vijojë përgatitjet për ndeshjen e parë të grupit në Euro 2024 ndaj Italis...

Kronikë

Aksident në Fier, makina përfundon në arë, shpëton mrekullisht shoferja

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi është regjistruar paraditen e sotme në Fier.

Kronikë

I dënuar me mbi 5 vite burg për dhunë në familje, arrestohet 38-vjeçari në Shkodër

Vijon megaoperacioni “Sundimi i ligjit”, për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim.

Aktualitet

Sot homazhet për ish-kryebashkiakun Sejdini/ Veliaj: Do ta kujtoj për zemrën e ...

Ditën e sotme po mbahen homazhe në nder të ish-kryebashiakut të Elbasanit, Qazim Sejdini.

Kjo faqe përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit. Duke vazhduar përdorimin e kësaj faqeje, ju pranoni përdorimin e cookies. Ju lutemi rishikoni Politikën tonë të Privatësisë për më shumë informacion se si i trajtojmë të dhënat tuaja.