Diaspora

Kryesore

Ministrja Denaj: Lehtësohen procedurat e lejeve të ndërtimit për objektet bujqës...

Janë publikuar në fletoren zyrtare ndryshimet e vendimit të Këshillit të Ministrave 283/2015, të cil...

Kronikë

I dënuar me 6 vite burg, ekstradohet nga Greqia 48-vjeçari

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve ekzekutuan vendimin penal të datës ...

Kronikë

Dhunoi nënën e tij, arrestohet 32-vjeçari në Lushnje

Një 32 vjeçar nga Lushnja, banues në fshatin Allkaj është arrestuar për ‘dhunë në familje’.

Diaspora

Zv/kryeministri kosovar optimist për raportin e Borrellit

Zv/kryeministri i Kosovës Bislimi është shprehur se beson që raporti i kreut të BE-së për Politikë t...

Politikë

Socialistët braktisin Komisionin Hetimor për Shëndetësinë, opozita: Ikën me urdh...

Deputetët socialistë kanë braktisur punimet e Komisionit Hetimor për Koncesionet në Shëndetësi.

Bota

Hamasi: Përpjekja e Blinkenit për të shfajësuar Izraelin është bashkëpunim në gj...

"Përpjekja e Blinkenit për të shfajësuar Izraelin dhe për ta bërë Hamasin përgjegjës është vazhdim i...

Politikë

Konferenca Evropiane e Interpol/ Balla: Lufta kundër krimit dhe parandalimi, sht...

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, në mbyllje të Konferencës Evropiane të Interpol, që u mbajt në ...

Politikë

Ngjela për vulën e PD: Akt pozitiv për kombin sepse po shkatërrohej e djathta

Avokati Spartak Ngjela është shprehur se vendimi i gjykatës së Apelit për vulën e Partisë Demokratik...

Kronikë

Punimet në skarpatën e rrugës, trafik i rënduar tek Shkalla e Tujanit

Dhjetëra automjete që lëvizin në drejtim të Qarkut Dibër dhe Tiranës janë bllokuar në vendin e quajt...

Politikë

Ambasadorja e Shqipërisë në Ankara, Kadzadej: Türkiye dhe Shqipëria kanë marrëdh...

Ambasadorja e Shqipërisë në Ankara, Blerta Kadzadej tha se mes dy aleatëve të NATO-s (Türkiye-Shqipë...

Sport

Thiago Motta emërohet trajner i ri i Juventusit

Klubi italian i futbollit Juventus njoftoi se ka angazhuar ish-mesfushorin e Paris Saint-Germainit (...

Sport

E çoi ekipin në finalen e Champions League, Edin Terzic largohet nga Dortmund

Në mënyrë befasuese, Edin Terzic largohet nga B.Dortmund. Pasi flirtoi me suksesin në Champions Leag...

Politikë

"U pyeta në cilësinë e kundërshtarit të këtij narko shteti"/ Meta del nga SPAK p...

Mbi 3 orë e gjysmë në SPAK, Meta del nga Prokuroria e Posaçme.

Kronikë

Ngacmoi të miturën, arrestohet 55-vjeçari në Tiranë

Një 55-vjeçar ka përfunduar në pranga pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitur në Tiranë. 

Diaspora

BE kusht Serbisë: Nuk mund të bëhesh anëtare pa normalizimin e raporteve me Kosovën

Serbia nuk mund të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian pa normalizimin e raporteve të saj me Kosovën,...

Politikë

Presidenti begaj takon kryeministrin e RMV-së Talat Xhaferi

Presidenti Bajram Begaj, gjatë qëndrimit në Shkup zhvilloi sot një takim me Kryeministrin e Republik...

Kronikë

Apeli lë në fuqi sekuestron e 3.1 mln eurove pasuri të Oltion Bistrit

3.1 milion euro pasuri mes të cilave 10 apartamente, 22 dyqane, e një vilë luksoze e Oltion Bistrit ...

Kronikë

Aksident në Bypassin e Vlorës/ Makina përfundon te qepenat e dyqanit

Një aksident është regjistruar mëngjesin e kësaj të enjte në Bypassin e Vlorës, i dyti brenda 24 orëve.

Politikë

“Shëndetësia”/ Vokshi-Ndrecës: Mos guxo të ma ngresh zërin

Një debat me tone të ngritura ka qenë ai mes kryetares së komisionit hetimor të “Shëndetësisë” Alban...

Politikë

Dënohet me 1 vit burg ish- kryetarja e bashkisë së Libohovës, Luiza Mandi

Ish kryetarja e Bashkisë Libohovë Luiza Mandi u dënua sot nga Gjykata e Posaçme Antikorrupsion me 1 ...

Kjo faqe përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit. Duke vazhduar përdorimin e kësaj faqeje, ju pranoni përdorimin e cookies. Ju lutemi rishikoni Politikën tonë të Privatësisë për më shumë informacion se si i trajtojmë të dhënat tuaja.