ZYRTARE: Barcelona zgjedh emrin e ri të stolit

Presidenti Bartomeu dhe agjentët e trajnerit kanë marrë vendimin për largimin e Ernesto Valverdes nga Barcelona. Nga burimet mësohet se në orën 21:00 klubi katalanas do të dalë më një komunikatë zyrtare.

Emri që do të zëvëndësojë Valverden është Quique Seien. Seien është ish tekniku i Betisit dhe nuk ka ndonjë eksperiencë të madhe, kjo ka bërë që fansat të surprizohen nga ky vendim i katalanasve.

Nisur nga zgjedhja që ka bërë Barcelona, mund të arsyetohet se Seien do të jetë një trajner emergjence, me kontratë 6 mujore deri në verë. /apel.media