Zjarr në gadishullin e Karaburunit, zjarrfikësit në vendngjarje

Një zjarr ka përfshirë mesditën e sotme zonën e quajtur “ Shën Jan” në gadishullin e Karaburunit.

Zjarri ndodhet mbi plazhin e quajtur po me të njëjtin emër dhe pikërisht tek stanet në këtë zonë. Në vendngjarje sapo kanë mbërritur 5 zjarrfikës të cilët kanë shkuar me mjet lundrues tip gomone për të izoluar dhe fikur këtë zjarr.

Sipas zjarrfikëseve situata po mbahet në kontroll pasi era që fryn në atë zonë rrezikon pyje të dendura.