Zgjedhjet 14 Majit/ Meta flet pas takimit me Berishën: Të gjithë opozitarët janë bashkë për ndryshim!

Ilir Meta ka folur për mediat pas takimit që ka zhvilluar mesditën e të premtes në selinë blu me ish kryeministrin Sali Berisha.

Meta: Për të çrrënjosur monizmin nga pushteti vendor dhe njëherë e përgjithmonë për të rikthyer llogaridhënien.

PD dhe PL do dalin në një koalicion së bashku?
Meta: Të gjithë opozitarët janë bashkë pëer ndryshim. Kaq, faleminderit.

Do pranoni kandidatë të PD për këshillat bashkiakë?
Meta: Kandidatët e primareve janë të mrekullueshëm, të jashtëzakonshëm. Nga Tropoja në Sarandë ne i konsiderojmë të gjithë kandidatë edhe të PL.

A do ketë kandidatë nga PD për këshillat bashkiakë?
Meta: Shumica dërrmuese e gjithë këshillave bashkiakë do jetë e opozitës së bashkuar.