Video-Rama premton nga Thumana- Brenda pranverës shtëpitë tuaja do të jenë ndërtuar

Afro tre javë nga tragjedia që goditi vendin, Kryeministri Edi Rama është kthyer sërish në Thumanë.

Teksa dëgjohej edhe zhurma e makinerive të rënda që janë duke punuar në zonën e dëmtuar rëndë nga tërmeti, Rama ka parë në vetë të parë, se di është duke shkuar puna për rindërtimin e Thumanës.

Ndërsa nuk ka nguruar që edhe të japë premtime duke përmendur një afat kohor.

“Në mars-prill kjo do jetë e rindërtuar”.

“Brenda pranverës se ardhshme do keni shtëpitë këtu..”, u tha Rama banorëve./apel.media

#TiNukDoJeshKurrëVetëm🤗👐🏿🇦🇱Thumanë – Vizitë për Planin e Rindërtimit së bashku me Elvisin, skuadrën italo-shqiptare të planifikimit dhe kompaninë e prodhimit të banesave individuale, për një Rilindje Urbane shembullore pas rrënimit tragjik të kësaj zone, ku do të përmbushen të gjitha nevojat jo vetëm për banim, po edhe shkollim, kujdes shëndetësor parësor e mjedise çlodhëse dhe sportive😊🏡🏢🌳⚽️⛹️‍♀️#SëBASHKU🤝https://e-albania.al/dhuro/

Gepostet von Edi Rama am Freitag, 13. Dezember 2019