Video- Publikohen pamjet ku humbën jetën 30 studentë në Libi

30 studentë të vdekur dhe 16 të plagosur kanë mbetur nga një bombardim ajror në Kolegjin Ushtarak Tripoli, ndërsa ata po bënin një stërvitje në sheshin e akademisë.

Por ushtria me qendër në lindje, e udhëhequr nga Khalifa Haftar, mohoi lidhjen e saj me sulmin ajror dhe akuzoi qeverinë e mbështetur nga KB për bombardimin e akademisë./apel.media