Video-Një vajzë vrapon dhe ulëret pas aksidentit /17 vjeçari pa patentë drejtonte një makinë luksoze

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme, ku dy makina u përplasën me njëra-tjetrën pranë Saukut. Si pasojë e përplasjes së fortë ka humbur jetën shtetasi Kristjan Vasili, 17 vjeç dhe disa të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Sipas informacioneve nga policia, është bërë ndalimi i shtetasit me iniciale F.F., 18 vjeç, pasi dyshohet si autori i ngjarjes.

Të rinjtë që po udhëtonin në dy makinat e aksidentuara, dyshohet se po bënin gara shpejtësie me njëri-tjetrin. Ndërkohë që 17 vjeçari Vasili nuk ka pasur patentë për të drejtuar makinën.

Në pamjet e publikuara nga televizioni “Top Channel” dëgjohet sirena e ambulanës, si dhe një vajzë që vrapon dhe ulëret. Materialet hetimore i kanë kaluar Prokurorisë, pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme./apel.media

http://<iframe width=”1189″ height=”669″ src=”https://www.youtube.com/embed/WJ-FCRCOCnI” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>