Vdekja e Dwamena, reagon trajneri i Shqipërisë

Futbolli shqiptar është tronditur pas ndarjes nga jeta të sulmuesit të Egnatias, Raphael Dwamena. Gjatë ndeshjes me Partizanin, lojtari u rrëzua në fushë, u dërgua në spital, por nuk ia doli dot të shpëtojë.

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, i ka shprehur ngushëllime të afërmve të lojtarit. “Prehu në paqe, ngushëllime familjes dhe miqve” – shkruan numri një i pankinës së kombëtares.