UFC: Khabib “tallet” me Conor McGregor. Ai publikon disa pamje ku McGregor shfaqet i mbërthyer nga kundërshtarë të ndryshëm

Gjatë kohës që po përgatitet për ndeshjen e tij kundër Tony Ferguson në UFC 246, Khabib Nurmagomedov ka postuar rastësisht tre foto të Conor McGregor në Twitter ku ai shfaqet i mbërthyer në qafë nga kundërshtari në duele për pesha të ndryshme.

Luftëtari rus, i cili mposhti McGregor në tetor 2018 për të ruajtur titullin e tij të peshave të lehta në UFC 229, i ka “rifreskuar memorien” luftëtarit irlandez për humbjen në Twitterin e tij zyrtar.

Në njërën nga imazhet, Khabib po e mbyll irlandezin gjatë përplasjes së tyre për peshat 70 kg në Prill të vitit të kaluar. Ndërsa një tjetër foto tregon momentin kur Nate Diaz fitoi në përplasjen me McGregor gjatë formës më të mirë fizike të irlandezit në UFC 198.

Fotografia e fundit është një goditje nga humbja e fundit e McGregor para se të nënshkruante për UFC, kur ai humbi përmes një nënshtrimi prej 38 sekondash ndaj bashkatdhetarit Joseph Duffy.  McGregor filloi luftën në mënyrë të sigurt, duke hedhur grushta derisa Duffy u kundërpërgjigj dhe duke u hedhur në sulm.

McGregor kapet nga një këmbë e vetme përpara se të kalonte në momentin final, ku u fundos nga Joseph duffy i cili e bllokoi McGregor duke formuar një trekëndësh me krahët e tij, duke detyruar McGregor të dorëzohej.

Mesazhi i fundit i Khabib në mediat sociale ka ardhur vetëm një ditë pasi ai bëri një paralajmërim të ashpër ndaj Conor McGregor.

31-vjeçarit i është thënë nga presidenti i UFC, Dana White, se ai do të përballet me McGregor tjetër nëse arrin të mposhtë Ferguson.

Dhe ai i ka lëshuar një mesazh ku ai thotë.

“King nuk është larguar kurrë, ai nuk do të shkojë askund”, shkroi Khabib në mediat sociale, duke e shoqëruar mesazhin me një video të vetes që po pikonte në djersë në palestër. /apel.media

https://twitter.com/ufc/status/1220023840513781763