UEFA merr vendimin zyrtar, përjashton Rusinë nga Euro 2024

Rusia përjashtohet edhe nga Euro 2024 . UEFA bën me dije se pezullimi ndaj federatës ruse shtrihet në kohë edhe për eleminatoret Euro 2024 që nisin vitin e ardhshëm dhe kombëtarja ruse nuk do të shortohet për shkak të luftës që Moska po zhvillon në Ukrainë që prej 24 shkurtit.

Asllani optimist për Kombëtaren dhe të ardhmen te Interi, Gjasula kërkon 3 pikët në Izrael (VIDEO)
Një shuplakë tjetër e rëndë për Rusinë qe nuk mori pjesë as në ndeshjet play-off të Kupës së Botës ndërsa u pezullua edhe nga Liga e Kombeve ku ishte shortuar ne grupin B2 me Shqipërinë.

Euro 2024 do të zhvillohet në Gjermani dhe shorti do të hidhet në datën 9 tetor në Frankfurt.