Tritoli në vilën 3-katëshe në Laç/ Gjendet e djegur në Fushë-Krujë makina e autorëve

Një autoveturë e djegur e tipit ‘Volkswagen Passat’ u gjet sot në vendin e quajtur Kallamat në fshatin Gramës të Fushë-Krujës.

Autovetura është shkrumbuar nga flakët dhe është dërguar në komisariatin e policisë në Krujë.

Ajo dyshohet të jetë përdorur nga autorët për vënien e sasisë së eksplozivit në vilë 3-katëshe të familjes Lika në Laç.

Ende nuk dihet se kujt i përket automjeti apo nëse brenda tij ka prova apo materiale që do të ndihmojnë për identifikimin e autorëve.

Zona e Kallamave në fshatin Gramëz është përdorur prej vitesh nga persona me precedentë penalë, për të djegur autoveturat që përdorin për krime të ndryshme