Transportonin drogë nga Shqipëria drejt Greqisë- Në pranga shqiptarët, mes tyre dhe një grua

Policia greke ka goditur një bandë, që angazhohej në trafikun e drogës nga Shqipëria në drejtim të Greqisë

Operacioni policor ka vënë në pranga katër shtetas me origjinë shqiptare, mes tyre një grua.

Ndër të tjera, bëhet e ditur se ka përfunduar në pranga dhe drejtuesi i grupit.

Të dhënat e policisë greke tregojnë se në shtëpitë e të ndaluarve janë gjetur pesë parcela kokaine, që  peshonin nga 271 gram, kanabis, si dhe një peshore elektronike dhe makineri për përzierjen e kokainës./apel.media