Tragjike-Humbi vajzën 8 vjeçare nën rrënoja/ Ndërron jetë edhe e ëma

Tërmeti i fuqishëm ka marrë jetën e disa personave, mes të cilëve fëmijë, gra dhe të moshuar.

Para disa orësh u nxjerr nga rrënojat trupi i pajetë i një vajze të vogël, 8 vjeçare.

Ndërkohë që 14 orë pas rënies së tërmetit, u nxorr e gjallë edhe mamaja, Diena Meçaj, 30 vjeçe.

Ajo u dërgua menjëherë në spital, por fatkeqësisht nuk ka arritur të mbijetojë.

Rreth 14 orë pas rënies së tërmetit një grua është nxjerr e gjallë nga rrënojat e një pallati 6-katësh në Durrës.

Diena Meçaj 30 vjeçe është dërguar mënjherë në spitali për ndihmë mjekësore por nuk ka arritur të mbijetojë. Ndërkohë kujtojmë vajza e saj 8-vjeçe u njerr e pajetë nga rrënojat e pallatit 6 katësh në Durrës./apel.media