Trafikoi 18 kg kokainë, arrestohet shqiptari, pendohet para policisë : Gabimi më i madh i jetës

Një shqiptar është arrestuar ditën e sotme në Bon të Gjermanisë, pasi u kap me 18 kg kokainë.

37- vjeçari është dënuar me 6 vite e gjysmë burg, pasi u kap në flagrancë teksa udhëtonte nga Amsterdami në Itali.

Ndonëse rezultoi pozitiv ndaj testit të drogës, policia nuk arrinte të gjente lëndën narkotike.

Me ndërhyrjen e qenit të anti-drogës u sekuestruan 18 kilogramë kokainë, e fshehur në vende të ndryshme të makinës.

Gjithashtu, në makinë u gjetën edhe 2 mijë euro.

Shqiptari ishte me profesion jurist dhe u shpreh se kishte borxhe të mëdha prandaj u bë korrier droge.

“Ky ishte gabimi më i madh i jetës sime,” tha 37-vjeçari për policinë./apel.media