Tjetër tërmet i fortë, rrezikon të shembet pallati i dëmtuar

Një tjetër tërmet shumë i fortë 5.6 ballë, jo vetëm që ka tmerruar edhe njëherë popullsinë, por ka shkaktuar dëmtime të mëdha tek pjesë e madhe të një pallati tjetër.

Mësohet se pallati që ndodhet në Durrës, është gati për shembje. Dëmet më të mëdha kanë ndodhur në katet 3,4 dhe 5. Një tërmet i pak minutave më parë ka shkaktuar dëme akoma më të mëdha tek ndërtesat./apel.media