Tërmeti shkund Korçën, ja sa ishte magnituda

Një lëkundje tërmeti ka rënë ditën e sotme në Korçë.

Sipas IGJEUM, goditja ka qene me magnitudë 3.9 të shkallës Rihter dhe ka pasur epiqendër Korçën.

Lëkundja është regjistruar në oren 04.23, të këtij mengjësi me thellësi 17 kilometra dhe epiqendër 10 kilometra në jug-perëndim të Vithkuqit.

APEL.MEDIA