Tërmetet e fuqishme pushtojnë Puerto Ricon, rregjistrohet viktima e parë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur  Puerto Rico-n mengjesin e sotëm me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter. E vetmja viktimë ishte një 74 vjeçar i cili humbi jetën pasi muri i shtëpisë e zuri poshtë. Si pa...
Tërmetet e fuqishme pushtojnë Puerto Ricon, rregjistrohet viktima e parë
Foto: Tërmetet e fuqishme pushtojnë Puerto Ricon, rregjistrohet viktima e parë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur  Puerto Rico-n mengjesin e sotëm me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter.

E vetmja viktimë ishte një 74 vjeçar i cili humbi jetën pasi muri i shtëpisë e zuri poshtë.

Si pasojë e lëkundjeve u ndërpre dhe energjia elektrike në shumë zona të vendit, gjithashtu shumë banesa u dëmtuan por pa rrezik për banorët.

Duket se Puerto Rico po ndiqet nga dhjetra tërmetë të fuqishme të njëpasnjëshme të cilat shënojnë magnitudë sëcila mbi 4 ballë të shkallës Rihter. Vetëm dy ditët e fundit numërohen mbi 10 tërmete. /old.apel.media