Tërmet në qytetin shqiptar, ja sa ishte forca e lëkundjeve

Lëkundje të lehta tërmet janë regjistruar gjatë pasdites të së hënës (13 maj) në qytetin e Malishevës në Kosovë.
Tërmet në qytetin shqiptar, ja sa ishte forca e lëkundjeve

Lëkundje të lehta tërmet janë regjistruar gjatë pasdites të së hënës (13 maj) në qytetin e Malishevës në Kosovë.
Sipas Meteo Kosova, tërmeti ndodhi në orën 18:04 dhe ka qenë epiqendër mes Malishevës dhe Tërpezës, me magnitudë prej 3.1 shkallë Rihter.
“Tërmet në Kosovë!
Një tërmet ka ndodhur pak më parë në orën 18:04 me epiqendër në mes të komunës së Malishevës dhe Tërpezës, me fuqi prej 3.1 shkallë të Rihterit!”, thuhet në njoftimin e Meto Kosova.