Tërmet i fortë në Turqi, 5,64 ballë, ende nuk janë raportuar dëme

Termet i forte ne Turqi, epiqendra e te cilit ka qene Manisa.

Termeti i rene rreth ores 20, 22 eshte ndjere ne disa zona kilomentra larg epiqendres por ende nuk jane raportuar deme. Turqia eshte nje nga zonat sizmike ne rajon se bashku me Greqine dhe Shqiperine.