Të shtëna në një lokal në Kamëz

Një lokal është qëlluar me armë zjarri në orët e para të kësaj të shtune në Kamëz.

Mësohet se “rreth orës 05:10, në Kamëz, në bulevardin “Donald Trump”, janë thyer (dyshohet me armë zjarri) xhamat e lokalit në pronësi të shtetasit N.M.”.

Në moment kur është qëlluar në drejtim të lokalit, biznesi fatmirësisht ka qenë i mbyllur duke mos ofruar shërbime për klientë.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit