Sulmuesi i Man United, i shpëton mrekullisht një aksidenti me makinë mbrëmjen e djeshme

Sulmuesi i Manchester United, Marcus Rashford, shpëtoi i padëmtuar pasi u përfshi në një aksident me makinë mbrëmjen e së shtunës.

Agjencia e lajmeve PA kupton se përplasja ndodhi pasi Manchester United ishte kthyer në bazën e tyre stërvitore në Carrington pas fitores së tyre në Premier League ndaj Burnley në Turf Moor.

Lojtarët u kthyen në terrenin stërvitor me autobus të ekipit për të mbledhur makinat e tyre përpara se të niseshin për në shtëpi.

Fotot dhe pamjet e postuara në internet pas incidentit treguan dëmin e pësuar nga Rolls Royce i Rashford .

Mësohet se shërbimet e urgjencës shkuan në vendngjarje, por Rashford nuk kërkoi kujdes mjekësor dhe nuk u arrestuan.

Reprezentuesi anglez, 25 vjeç, luajti të gjithë ndeshjen në Turf Moor teksa United fitoi 1-0.