“Sot më shumë se kurrë duhet reflektim”/ Ambasada e SHBA uron Fiter Bajramin: Shpresojmë që ky vit të sjellë shëndet të mirë

Ambasada Amerikane në Tiranë, ka uruar festën e Fiter Bajramit për të gjithë besimtarët myslimanë.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Ambasada e SHBA-ve nënvizon se sot, më shumë se kurrë, kjo ditë ofron mundësi për të reflektuar mbi angazhimin e përbashkët për ndërtimin e komuniteteve paqësore dhe të begata.

Postimi i plotë nga Ambasada Amerikane:

🇦🇱 | Në emër të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara, iu shprehim urimet më të mira të gjithë atyre që festojnë Fiter Bajramin. Sot, më shumë se kurrë, kjo ditë ofron një mundësi për të reflektuar mbi angazhimin tonë të përbashkët për ndërtimin e komuniteteve paqësore dhe të begata. Ndërsa bota përballet me sfida të reja, ne shpresojmë dhe urojmë që ky vit të sjellë shëndet të mirë dhe gëzim në familjet e të gjithëve! Gëzuar Bajramin!”

🇺🇸 | On behalf of the U.S. Embassy Tirana, we extend our best wishes to all those celebrating Eid al-Fitr. Today, more than ever, this day offers an opportunity to reflect on our shared commitment to building peaceful and prosperous communities. As the whole world confronts new challenges, we hope and wish that this coming year brings good health and joy in everyone’s families. #EidMubarak.

🇦🇱 | Në emër të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara, iu shprehim urimet më të mira të gjithë atyre që festojnë Fiter…

Gepostet von U.S. Embassy-Tirana am Sonntag, 24. Mai 2020