Shqipëria pëson gol/ Izraelitët kaluan në epërsi në minutën e 47’

Izraelitët kaluan në epërsi në minutën e 47’, me një top të humbur nga Hysa. Ndeshja duket se ka një kthese ne favor te izraeliteve. Weissman kalon mbrojtjen dhe shënon golin e avantazhit për izraelitët .

Shqipëria po përballet me Izraelin në “finalen” e parakohshme të Ligës së Kombeve, pasi një fitore e bën pretendenten kryesore për vendin e parë në grup dhe çdo rezultat tjetër ia “vret” shpresat për këtë objektiv.

Pjesa e parë ka përfunduar me porta të paprekura, por gjithçka ndryshoi në fillim të pjesës së dytë.