Shpërthim i fuqishëm në Afrikën Lindore, humbasin jetën 90 persona

Rreth 90 persona janë vrarë dhe dhjetra të tjerë janë plagosur, kur një veturë e mbushur me mjete plasëse në një pikë kontrolli në kryeqytetin somalez, Mogadishu.

Ky është sulmi më i fortë që e ka goditur Afrikën Lindore në muajt e fundit.

Ministria e Jashtme e Somalisë njoftoi se në mesin e viktimave janë shumë studentë dhe dy shtetas të Turqisë. /apel.media