Shkëndija dhe Ballkani të enjten do të përballen kundër rivalëve të tyre në UEFA Ligën e Konferencës

Nesër do të zhvillohen ndeshjet e para të raundit të tretë eliminator të sezonit 2022-2023 në UEFA Ligën e Konferencës ndërkaq klubet e rajonit, Shkëndija dhe Ballkani, do të përballen me rivalët e tyre.

Në organizimin e tretë më të madh të nivelit të klubeve në futbollin evropian, nesër dhe më 4 gusht të enjten do të zhvillohen 32 ndeshje.

Klubi i qytetit të Tetovës në Maqedoninë e Veriut, Shkëndija të enjten në orën 19:00 do të përballet kundër përfaqësuesit suedez AIK në terren të huaj. Ndërsa Ballkani i Kosovës do të presë KI Klaksvik të Ishujve Faroe në orën 20:00.

Programi i ndeshjeve është si në vijim:

Nesër:

19.00 Viborg (Danimarkë) – B36 (Ishujt Faroe)

19.00 Riga (Letoni) – Gil Vicente (Portugali)

19.30 Wolfsberger (Austri) – Gzira (Maltë)

20.30 Dunajska Streda (Sllovaki) – FCSB (Rumani)

4 gusht, e enjte:

18.00 RFS (Letoni) – Hibernians (Maltë)

18.00 KuPS (Finlandë) – Young Boys (Zvicër)

18.30 Spartak Trnava (Sllovaki) – Rakow (Poloni)

18.45 Paide (Estoni) – Anderlecht (Belgjikë)

19.00 Shakhtyor (Bjellorusi) – CFR Cluj (Rumani)

19.00 AIK (Suedi) – Shkëndija (Maqedoni e Veriut)

19.00 Viking (Norvegji) – Sligo (Republika e Irlandës)

19.00 Lillestrom (Norvegji) – Royal Antwerp (Belgjikë)

19.00 CSKA Sofje (Bullgari) – St. Patrick’s Athletic (Republika e Irlandës)

19.00 APOEL (Administra e Qipros Greke) – Kyzylzhar (Kazakistan)

19.00 Maccabi Tel Aviv (Izrael) – Aris (Greqi)

19.00 Molde (Norvegji) – Kisvarda (Hungari)

19.00 Neftchi (Azerbajxhan) – Rapid Wien (Austri)

19.00 Slavia Pragë (Çeki) – Panathinaikos (Greqi)

19.30 Zorya Luhansk (Ukrainë) – Universitatea Craiova (Rumani)

20.00 Ballkani (Kosovë) – Kİ Klaksvik (Ishujt Faroe)

20.00 Lugano (Zvicër) – Hapoel Beer-Sheva (Izrael)

20.00 Hamrun (Maltë) – Levski Sofje (Bullgari)

20.00 Cukaricki (Serbi) – Twente (Holandë)

20.00 Vaduz (Lihtenshtajn) – Konyaspor (Türkiye)

20.00 Sepsi (Rumani) – Djurgardens (Suedi)

20.30 Brondby (Danimarkë) – Basel (Zvicër)

20.45 Vikingur (Islandë) – Lech (Poloni)

20.45 Breidablik (Islandë) – Medipol Başakşehir (Türkiye)

20.55 Fehervar (Hungari) – Petrocub (Moldavi)

21.00 Zrinjski (Bosnjë e Hercegovinë) – Tobol (Kazakistan)

21.00 Hajduk Split (Kroaci) – Vitoria (Portugali)

21.00 Dundee United (Skoci) – AZ Alkmaar (Holandë)