Shkëlqen përsëri peshëngritja shqiptare/Saliaj merr 1 medalje ari dhe 2 argjendi në Europian

Peshëngritja shqiptare edhe njëherë tjetër nuk na ka zhgënjyer në arenën ndërkombëtare.

Kleopatra Saliaj mori 3 medalje në Kampionatin Europian U-17 të zhvilluar në Eilat të Izraelit.

Një medalje argjendi në shkëputje, një medalje ari në shtytje dhe një e argjendtë në dygarësh e bënë peshëngritësen e talentuar shqiptare të krenonte lart flamurin shqiptar./apel.media