Shënoi 8 gola në 13 ndeshje- Tre skuadra angleze sfidojnë njëra- tjetrën për futbollistin

Jadon Sancho, ka vendosur përballë Liverpoolin, Manchester Cityn dhe Chelsean, kjo duke qenë se të treja ekipet janë duke luftuar për ta bërë pjesë të ekipeve të tyre talentin që luan për Borussia Dor...
Shënoi 8 gola në 13 ndeshje- Tre skuadra angleze sfidojnë njëra- tjetrën për futbollistin
Foto: Shënoi 8 gola në 13 ndeshje- Tre skuadra angleze sfidojnë njëra- tjetrën për futbollistin

Jadon Sancho, ka vendosur përballë Liverpoolin, Manchester Cityn dhe Chelsean, kjo duke qenë se të treja ekipet janë duke luftuar për ta bërë pjesë të ekipeve të tyre talentin që luan për Borussia Dortmund.

Futbollisti, ka bërë një lojë shumë të mirë këtë sezon, duke numëruar 8 gola në 13 paraqitje. Kjo ka bërë që ky i fundit të bier në sy të  klubeve të mëdha të Premier Ligës

Ndërsa trajnieri i ‘The Reds”, veç vlerësimit  që ka për lojtarin, shprehet se vlera e kartonit të tij prej 100 milionë eurosh, është shumë e lartë./old.apel.media