Serbët tallen me fatkeqësinë e shqiptarëve/ “Jemi ne tërmeti”

Pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, ku humbën jetën rreth 31 persona, në Serbi e kanë përdorur fatkeqësinë tonë për të bërë humor.

Është klubi i futbollit, Javor që në “Twitter” ka shkruar: Ne nuk u çuditëm nga tërmeti. Me ne vazhdimisht lëkundje”,- shkruan klubi serb në rrjetin social.

Status që nuk është pritur aspak mirë nga ndjekësit dhe tifozë të Javor, një prej skuadrave me traditë në futbollin serb./apel.media