Samsung vazhdon të ‘tallet’ me iPhone 14

Duke filluar që para se të shpallej iPhone 14 , Samsung është tallur me telefonat e rinj për mungesë inovacioni dhe po vazhdon ta bëjë këtë edhe pas zbulimit.

Gjigandi i teknologjisë koreano-jugore është fokusuar kryesisht në veçoritë që ofron Apple , të cilat tashmë janë në telefonat inteligjentë Samsung për disa kohë në këtë moment.

Samsung ka “reaguar” ndaj pajisjeve të reja të Apple në një sërë postimesh të publikuara të mërkurën, duke synuar iPhone 14 të Apple dhe përdoruesit e tij.

Tweet-et në përgjithësi po tallin me veçoritë që janë fillimisht për Apple, por që janë ofruar nga Samsung për disa vite tani, si telefonat e palosshëm.

Një tjetër postim nga Samsung ishte në veçorinë e kamerës, pasi iPhone 14 Pro dhe iPhone 14 Pro Max kanë një lente të gjerë 48MP, duke shënuar përmirësimin e parë megapiksel në një iPhone që nga iPhone 6s i 2015.

“48 megapikselë? Ju jeni pothuajse atje, Apple ,” shkruan kompania, duke iu referuar faktit se ata kanë prezantuar një sensor 108 megapiksel në 2020 me Galaxy S20 Ultra.

Fushata në fakt shkon më tej se kaq, pasi Samsung po vendos edhe tabela me shaka të këtij lloji.

Kompania koreano-jugore ka tallur edhe më parë iPhone-ët e rinj  vitin 2016 për heqjen e folesë së kufjeve nga telefonat e saj, edhe pse ka bërë të njëjtën gjë disa kohë më vonë.