Sabatini: ‘Jo Zlatan te Bolonja’

Drejtori i Bolonjës Walter Sabatini, ka pranuar se Zlatan Ibrahimoviç, nuk do të bashkohet me Rossoblu. “Ai ka bërë zgjedhje të tjera.”

Suedezi ka qenë i lidhur vazhdimisht me një rikthim në Serie A pasi ai njoftoi se nuk do të rinovonte kontratën e tij me anën e MLS LA Galaxy.

Bologna, Napoli dhe Milani kanë deklaruar të gjithë interes për Ibrahimoviçin, i pari duke llogaritur në raportin e tij me Sinisa Mihajlovic.

Sidoqoftë, Sabatini rrëfeu për Tuttomercatoweb: “Ibrahimoviç nuk do të vijë në Bolonjë. Ai ka bërë zgjedhje të tjera ”.

Sulmuesi veteran duket se është në prag të ribashkimit të kuqezinjve, ku luajti për dy sezone në fillim të dekadës./ apel.media