Rita Ora dhe Dua Lipa dhurojnë 2 milionë euro për të prekurit nga tërmeti

Këngëtaret me famë botërore Rita Ora dhe Dua Lipa kanë shprehur keqardhjen dhe lutjet e tyre për Shqipërinë, pas tërmetit tragjik. Përmes postimeve në rrjetet sociale, këngëtaret ato kanë shkruar se j...

Këngëtaret me famë botërore Rita Ora dhe Dua Lipa kanë shprehur keqardhjen dhe lutjet e tyre për Shqipërinë, pas tërmetit tragjik.

Përmes postimeve në rrjetet sociale, këngëtaret ato kanë shkruar se janë prekur shumë nga ngjarja.

Ndërkohë që sipas lajmeve që qarkullojnë në media, Rita Ora dhe Dua Lipa kanë dhuruar rreth 2 milionë euro për të prekurit nga tërmeti./old.apel.media