Real Madrid merr 3 “lajme të këqija”

Real Madridi ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për ndeshjen kundër Villarreal. Ekipi kampion duhet të reagojë pas humbje 4-1 ndaj Valencias dhe pikërisht ndaj një kundërshtari shumë të fortë.

Villarreal është vendi i dytë në La Liga dhe ka bërë mjaft mirë këtë sezon. Zidane rigjen Eden Hazard pas lajmit të mirë që doli negativ pas testit të COVID-19. Martin Odegaard nga krahu tjetër rikthehet sërish në dispozicion.

Casemiro dhe Militao nuk ja dalin dot prej COVID-19. Mungesë e madhe dhe kapiteni Sergio Ramos. “Los Blancos” duhet të luajnë pa kapitenin e tyre, por të paktën kanë Nachon në dispozicion.