Rama publikon momentet e largimit të Merkel: Mirupafshim dhe faleminderit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka përfunduar vizitën e saj në Tiranë. Kryeministri Edi Rama e ka përcjell deri në aeroport kancelaren dhe ka ndarë në mediat sociale momentet kur ajo është larguar.

Mirupafshim dhe faleminderit Angela Merkel”, shkruan Rama në një postim në Facebook.

Merkel zhvilloi sot një vizitë në Tiranë, ku u takua me Kryeministrin Edi Rama dhe me Kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor në kuadër të procesit të Berlinit.