Rama nxjerr video nga Teatri i rikonstruktuar i Operas dhe Baletit: Në 15 shtator do të ngjiten artistë që u rritën aty për të kapur majat e botës

Kryeministri Edi Rama përmes një video në rrjetet sociale ka publikuar pamje nga Teatri Kombëtar i Operas dhe Baltetit, i cili është rikonstruktuar.

Postimi:

MIRËMËNGJES 😊

dhe me padurimin e ngritjes së perdes së skenës së Teatrit të Rilindur Kombëtar të Operas e Baletit, ku në mbrëmjen e 15 shtatorit do të ngjiten artistë që u rritën aty për të kapur majat e botës, por edhe artistë të huaj të atyre majave të botës, ju uroj të diel të mbarë 🙏