Rama nis ditën me pamje nga Himara: “Plazhe të pastra publike për këdo”

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me pamje nga bregdeti i Himarës.

Ai shkruan se tashmë Himara është në pikun e sezonit turistik, teksa shhkruaan se ka një pastërti shembullore duke ofruar edhe plazhe të pastra publike për këdo.

“MIRËMËNGJES dhe me Himarën që ka hyrë tashmë në pikun e sezonit më të mbarë se çdo vit e me pastërti shembullore, duke ofruar edhe plazhe të pastra publike për këdo, ju uroj të diel të bukur ” shkruan Rama.