Prokuroria kërkon 22-vite burg për vrasësin e Florenc Çapjas

Prokuroria e Elbasanit  ka apeluar dënimin ndaj Shkëlzen Hasanpapajt, i cili akuzohet si autor i sulmit ndaj anëtarëve të fisit Çapja në Elbasan në vitin 2016.

Gjykata e Elbasanit e  ka dënuar Hasanpapajn me 10 vite burg, ndërkohë  që Prokuroria ka kërkuar që ai të dënohet me 22 vite.

Hasanpapaj, është  akuzuar  nga prokuroria si një ndër personat që dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të Florenc Çapjas dhe Bledar Muçës.

Ky i fundit  ka mbetur  i plagosur, ndërsa Hasanpapaj është  filmuar  nga kamerat e sigurisë në momentin që largohej nga vendi i ngjarjes./apel.media