Plas skandali në spitalin Covid me sanitaren/ Reagime të shumta në rrjetet sociale: Turp tu vijë!

Nuk e di te qaj apo te bertas nga deshperimi.

Sa e turpshme, e pahijshme, diallezore sjellja e nje sanitare, Tirja, (e dhene ne emisionin Stop) qe vidhte leket e nje vajze duke e genjyer qe po kujdesej per maman e saj (qe fatkeqesisht nderroje jete).

Sa e turpshme sjellja hitleriane e ketyre sanitareve apo infermiereve qe refuzonin te nderronin pacientet se u vinte veshtire, apo qe i linin pa buke.

Me vjen shume turp qe keto gjera ndodhin ne vendlindjen time. Ndihem e turperuar qe keta persona jane shqipetare.

Imagjinoje tmerrin qe ka kaluar pacientja e shkrete. Kush e di sesa te tjere po kalojne kete tmerr dhe ne akoma nuk jemi ne djeni.

Po e shkruaje kete mesazh me lot ne sy dhe zemer thyer.

TURP TU VIJE!