Pasojat e tërmetit/ Shembet pallati në Durrës, banorët e ngelur brenda kërkojnë ndihmë

Në qytetin e Durrësit tërmeti ka rënë me magnitutë 6.4. Kjo ka bërë që të shkaktohen dëme në ndërtesat e qytetarëve.

Të dhënat bëjnë me dije se në Durrës pallati afër Kryqit të Kuq, ndërtuar në ’94 është shembur dhe ka njerëz që kërkojnë ndihmë po ende asnjë ambulancë apo ekip shpëtimi nuk ka shkuar më zonë./ apel.media