Partizani shpallet kampion i Shqipërisë, “demat e kuq” fitojnë trofeun e 17 në histori

Partizani eshte zyrtarisht kampion i Shqiperise ne kete edicion, duke finalizuar nje sezon te jashtezakonshem.

“Demat e Kuq” fitoine per herte te 17 ne histori trofuen e kampionit te Shqiperise.

Te kuqte fituan sot ne “Arenen e Demave” perballe Teutes me rezultatin 2-0 fal golit te shenuar nga Arianildo Rrapaj dhe Tedi Cares qe i dhane titullin e merituar ekipit te tyre.

Atmosfera ne stadiumin e ri te te kuqve ishte elektrizuese me tifozerine qe kishte mbushur plot impiantin e kuq per te festuar nje titull qe kane luftuar deri ne sekondat e fundit.

Nje kurorezim i denje dhe per presidencen e kuqe, me presidentin Gaz Demi qe fiton trofeun e tij te radhes me Partizanin e tij, pikerisht ne stadiumin qe ai ka bere realitet per gjithe familjen e kuqe.