Parashikimi/ Ja si do jetë moti për ditën e sotme

Mori parashikohet i kthjellët dhe me vranësira të pakta.

Parashikohet mjegull e mjegullinë në mëngjes dhe në mbrëmje përgjatë luginave dhe në bregdet.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Veriperëndim 1-4m/s, në bregdet deri 8m/sek. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 0-1 ballë.