Pamjet-Stuhia në Greqi dëshmitarët rrëfejnë tmerrin e vdekjes së peshkatarëve

Mediet greke kanë  bërë  publike disa  pamje të reja nga stuhia që përfshiu vendin gjatë natës së kaluar, duke iu marrë jetën dy personave.

Siç shihet dhe nga pamjet , stuhia me shira të rrëmbyeshëm dhe erëra të forta ka përmbysur varkën, ndërsa viktimat janë dy peshkatarë grekë  përkatësisht 57 dhe 59 vjeç.

Sipas raportimit të “Protothema.gr”, pronari i një dyqani e kishte parë peshkatarin,  mes dallgët në mes të detit, por nuk kishte mundur dot ta shpëtonte./apel.media