PAMJE TË FRIKSHME +18/ Ja si vdesin njerëzit nga virusi rrugëve në Kinë

Kina është pushtuar nga një situatë tepër e frikshme. Nëpër rrugët e qytetit po vdesin njerëzit rrugëve dhe situata duket tepër e rënduar .

Nuk është e qartë se ku apo kur saktësisht janë marrë pjesa më e madhe e pamjeve, megjithëse të gjitha duket se vijnë nga Kina.

Ndërsa sëmundja është e kufizuar kryesisht në Kinë, raste të izoluara janë raportuar në Vietnam, Korenë e Jugut, Tajlandë, Tajvan, Singapor, Hong Kong, Makau dhe Japoni./apel.media