“Nuk mohojmë dot që Reja është ekspert”/ Duka: Nuk kam parë një lojtar të rritet më shumë se Gjimshiti

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka qenë mbrëmjen e djeshme i ftuar në emisionin Skaner, ku ndër shumë tema, ka folur edhe p[ër kombëtaren. Duka thekson se trajneri Edi Reja është një ekspert dhe kjo nuk mund të mohoet, ndërsa shton se nuk ka parë një lojtar që të rritet aq shumë saç ka bërë në këto vite Berat Gjimshiti.

“Nuk kam parë përshembull një lojtar që të rritet më shumë se Berat Gjimshiti te Atalanta që luan në Champions League apo Hysaj, Uzuni, Strakosha. Reja është ekspert dhe këtë nuk mund ta mohojmë. E ka bërë punën e tij që lojtarët të jenë grup.

Shqipëria dikur që kishte mesfushorë dhe nuk kishte shumë mbrojtës. Tani kemi mbrojtësit ndoshta nga më të mirët në Europë dhe nuk kemi shumë mesfushorë”, u shpreh Duka.