“Nuk kam mbaruar as gjimnazin“, habit Nicole Kidman: Nuk kam tru, nuk mund t’i marr dot gjithë ato mbeturina

Ajo është një nga yjet më të suksesshme dhe më të vlerësuar nga kritikët në ”Hollywood”.

Dhe Nicole Kidman ka befasuar fansat e saj duke treguar se nuk e ka mbaruar kurrë shkollën e mesme.

Duke folur me prezantuesin e radios ”KIIS FM Kyle Sandilands”, në një intervistë të transmetuar të martën, Nicole tha se ajo përfundoi vetëm vitin 11.

Rrëfimi i saj erdhi pas shokut të saj Kyle, i cili, tha se ai nuk mendon se kishte atë që duhet për të qenë një aktor, ndërsa diskutonin për filmin e ri të Nicole ”Being the Ricardos”.

“Unë nuk e kam atë që duhet për të qenë një aktor. Nuk kam tru, nuk kam mbaruar as vitin e 10-të, nuk mund t’i marr dot gjithë ato mbeturina”, tha ai duke iu referuar të mësuarit përmendësh.

Nicole tha: “Nuk e mbarova vitin e 11 e, a lejohet ta themi këtë?”

Nicole vazhdoi të thoshte se bashkëshorti i saj rocker Keith Urban, 54 vjeç, nuk e mbaroi as vitin e 10-të.

“Nuk mendoj se Keith e përfundoi as vitin e 10-të. Por ne nuk duhet ta flasim këtë mendoj, nuk është një promovim i mirë, ” tha ajo duke qeshur.

Ylli me flokë të kuqe është bërë një nga yjet më të mëdhenj në Hollywood, e njohur për filmat e saj të vlerësuar nga kritikët ”Eyes Wide Shut’, ”Moulin Rouge!” etj.