Nis vaksinimi me dozën e dytë kundër COVID-19, Rama e merr i pari

Ka nisur procesi i vaksinimit me dozën e dytë të vaksinës kundër COVID-19. Kryeministri Edi Rama dhe drejtoresha e Spitalit Infektiv Najada Çomo janë të parët.

Ndërkohë para nisjes së procedurës, Rama është pyetur nga infermieret nëse ka pasur ndonjë shqetësim apo efekt negativ nga vaksina e parë dhe është përgjigjur ‘zero’.

“#ShqipëriaBuzëqesh🌼
Stadiumi Air Albania – Cikli i dytë i vaksinimit për mjekët e infermierët e vijës së parë🧪
Nis edhe cikli i parë për mbi 1000 të tjerë me dozat e reja, ndërkohë që në bazë të kontratës me Pfizer parashikohet nisja e vaksinimit brenda shkurtit për mijëra bluza të bardha😍
#SkaKohëPërPushim”, shkruan Rama në “Facebook”.