Nga Valbona Mezini: Rama i mbylli çështjen Bashës, kush është negociatori?

Teksa shqiptarët presin që reforma zgjedhore t’i shërbejë institucionit dhe përmirësimit të demokracisë, dy kryetarët e partive më të mëdha në vend, ndjekin interesat e tyre.

Pasi gjykata hodhi poshtë akuzat e ngritura nga Departamenti Amerikan i Shtetit për Lulzim Bashën, i cili u akuzua për pastrim parash, nisën pazaret.

Kujtojmë se Lulzim Basha ka mbyllur edhe më herët çështjet me drejtësinë, kur u akuzua për pastrim parash në rrugën e kombit,  si dhe përfitues fondesh dhe korrupsion.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, anëtarja e Bindjes Demokratike, Valbona Mezini ka deklaruar se Rama i ka mbyllur çështjen Bashës dhe tani po priten pazaret e rradhës.

Postimi i plotë:

Tani qe Rama ia mbylli çeshtjen ne gjykate, Luli u ul per “reformen zgjedhore” sic e do Rama dhe sigurisht edhe per plaçken e rradhes.

Fati i shqiptareve në arrati. Rudina garniture ne tavoline.

Thelat e mishit u ndane ne Ibiza beach.

Kush është negociatori ??