“Në krye të Policisë së Shtetit sot ka një bandit më pak”/ PD reagon pas shkarkimit të Veliut

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi pas shkarkimit të Veliut nga drejtimi Policisë se Shtetit, shkruan në një postim në “Facebook” se në krye të Policisë së Shtetit sot ka një bandit më pak.

Partia Demokratike ka reaguar keshtu, pas dorëheqjes së Ardi Veliut nga drejtimi i Policisë së Shtetit. Dhe e konsideron largimin e Veliut të detyruar, pavarësisht rezistencës së gjatë të Edi Ramës.

Postimi plotë :

Nën drejtmin e policisë nga Ardi Veliu:
❌ Shqipëria u rendit ndër vendet kryesore për trafikimin e drogave nga kokaina tek kanabisi.
❌ Departamenti i Shtetit e futi Shqipërinë ne listën e vendeve kryesore për pastrimin e parave të pista.
❌ Të drejtat dhe liritë e qytetarëve u përkeqësua, duke kulmuar me vrasje në rrugë të të rinjve dhe me rrahje të minorenëve.
❌ Dhuna e ushtruar ndaj opozitës ishte e paprecedentë.
❌ Policia u përdor në zgjedhje, krah përkrah banditëve për të blerë vota për partinë në pushtet.

Ardi Veliu nuk është as i pari, as i fundit drejtor policie që gjatë këtyre 8 viteve largohet me turp, duke i shkaktuar dëme të mëdha vendit dhe qytetarëve. Kjo histori do të përsëritet përsa kohë shefi i ardivelinjve, Edi Rama, të jetë partneri kryesor i krimit të organizuar. Pa largimin e Edi Ramës, nuk ka për të patur kurrë luftë serioze ndaj krimit, policët e ndershëm do vazhdojnë të ndjehen të tradhëtuar dhe të demotivuar, si dhe ngjarjet e rënda kriminale do vijojnë të trondisin qytetet tona.